Idioma/Language/Langue/Sprache/Spraak:
ParÓmetre Unitats GenFebMarAbrMaiJunJulAgoSetOctNovDes Mitjana
Temperatura mÓxima ║C 22,822,825,626,931,835,734,936,833,230,425,121,028,9
Temperatura mÝnima ║C -2,2-3,3-0,71,15,98,713,414,58,73,71,3-1,14,2
Temperatura mitjana ║C 9,29,811,613,717,121,123,824,021,117,612,910,216,0
Mitjana de les temperatures mÓximes diÓries ║C 13,013,815,817,921,625,528,128,125,221,516,513,820,1
Mitjana de les temperatures mÝnimes diÓries ║C 5,86,27,89,912,916,819,820,317,514,39,87,012,3
Temperatura mÓxima diÓria mÚs baixa ║C 3,52,25,39,711,819,221,320,916,79,78,25,111,1
Temperatura mÝnima diÓria mÚs alta ║C 15,613,916,715,919,523,424,425,623,121,416,813,919,2
Temperatura mitjana diÓria mÚs alta ║C 18,816,719,319,924,330,028,430,626,724,720,916,623,1
Temperatura mitjana diÓria mÚs baixa ║C 0,81,22,96,29,814,417,918,213,37,35,22,48,3
Temperatura mitjana mensual mÚs alta ║C 11,012,612,615,419,223,225,625,722,219,314,811,817,8
Temperatura mitjana mensual mÚs baixa ║C 7,57,19,612,515,019,422,222,719,415,911,08,614,2
Precipitaciˇ mensual mÓxima mm 110,295,0149,6102,4227,479,235,062,6172,4287,0144,466,4127,6
Precipitaciˇ mensual mÝnima mm 2,00,41,614,42,81,40,41,66,68,42,00,03,5
Precipitaciˇ mensual mitjana mm 32,326,955,956,548,933,914,926,765,382,866,022,544,4
Dies amb precipitaciˇ > 0.2 mm # 7,36,69,310,88,15,74,65,88,17,97,77,27,4
Dies amb precipitaciˇ > 2 mm # 2,62,14,34,73,72,71,62,53,83,73,82,53,2
Dies amb precipitaciˇ > 20 mm # 0,40,30,50,60,90,50,10,41,31,50,90,10,6
Precipitaciˇ diÓria mÓxima mm 58,251,891,053,487,844,033,437,064,8142,697,627,665,8
Precipitaciˇ diÓria mitjana (dies > 0.2 mm) mm 4,44,16,05,26,15,93,24,68,110,58,53,15,8
Velocitat mÓxima del vent km/h 146,0119,0130,488,5103,083,782,170,888,595,0108,0127,0103,5
Velocitat mitjana del vent km/h 9,810,210,28,07,96,96,96,46,56,59,48,88,1
MÓxima velocitat mitjana diÓria del vent km/h 47,842,550,432,140,325,925,219,325,832,144,140,635,5
MÝnima velocitat mitjana diÓria del vent km/h 0,00,81,20,01,41,92,20,11,50,20,10,10,8
Dies amb vent > 40 km/h # 14,413,514,19,98,85,45,14,35,07,312,913,09,5
Dies amb vent > 60 km/h # 7,97,06,12,52,11,11,20,41,52,16,37,43,8
Dies amb vent > 80 km/h # 3,12,91,90,40,40,20,10,00,10,42,02,61,2
Dies amb vent > 90 km/h # 1,81,71,10,00,30,00,00,00,00,31,11,00,6
Mesos comptabilitzats # 141415151515151515151515 *178