Idioma/Language/Langue/Sprache/Spraak:
ParÓmetre Unitats GenFebMarAbrMaiJunJulAgoSetOctNovDes Mitjana
Temperatura mÓxima ║C 21,022,825,626,931,835,734,936,833,230,425,120,228,7
Temperatura mÝnima ║C -2,2-3,3-0,74,35,98,713,414,58,73,71,3-1,14,4
Temperatura mitjana ║C 9,39,411,613,816,821,023,723,821,017,612,810,115,9
Mitjana de les temperatures mÓximes diÓries ║C 12,913,515,918,021,325,427,927,925,121,516,313,820,0
Mitjana de les temperatures mÝnimes diÓries ║C 5,95,87,710,012,716,619,720,117,414,39,66,912,2
Temperatura mÓxima diÓria mÚs baixa ║C 3,52,25,39,811,819,221,320,916,79,78,25,111,1
Temperatura mÝnima diÓria mÚs alta ║C 15,013,616,715,919,523,124,425,622,721,416,813,919,1
Temperatura mitjana diÓria mÚs alta ║C 17,516,719,319,824,330,028,430,626,724,720,916,523,0
Temperatura mitjana diÓria mÚs baixa ║C 0,81,22,97,39,814,417,918,213,37,35,22,48,4
Temperatura mitjana mensual mÚs alta ║C 11,011,012,615,418,622,825,624,922,219,114,411,817,4
Temperatura mitjana mensual mÚs baixa ║C 7,57,16,913,015,019,422,222,719,415,911,08,614,1
Precipitaciˇ mensual mÓxima mm 110,295,0149,6102,4227,464,435,062,0172,4287,0144,466,4126,4
Precipitaciˇ mensual mÝnima mm 2,00,41,614,42,81,46,81,66,68,45,00,04,3
Precipitaciˇ mensual mitjana mm 33,329,360,654,652,131,416,525,167,198,170,725,447,0
Dies amb precipitaciˇ > 0.2 mm # 7,66,59,210,88,65,75,26,18,28,77,97,27,6
Dies amb precipitaciˇ > 2 mm # 2,82,34,54,53,82,31,72,63,84,13,82,93,3
Dies amb precipitaciˇ > 20 mm # 0,30,30,60,61,00,50,20,31,31,81,10,20,7
Precipitaciˇ diÓria mÓxima mm 58,251,891,053,487,844,033,430,464,8142,697,627,665,2
Precipitaciˇ diÓria mitjana (dies > 0.2 mm) mm/td> 4,44,56,65,16,15,53,24,18,111,38,93,55,9
Velocitat mÓxima del vent km/h 146,0116,0130,488,5103,082,180,570,885,395,0108,0127,0102,7
Velocitat mitjana del vent km/h 9,710,410,28,18,06,86,86,16,16,19,28,28,0
MÓxima velocitat mitjana diÓria del vent km/h 47,842,550,432,140,325,925,019,325,832,144,140,635,5
MÝnima velocitat mitjana diÓria del vent km/h 0,00,81,20,71,41,92,20,11,50,20,10,10,9
Dies amb vent > 40 km/h # 14,614,015,110,89,45,65,04,24,87,613,212,59,7
Dies amb vent > 60 km/h # 8,07,26,72,82,51,21,20,41,22,06,36,83,9
Dies amb vent > 80 km/h # 3,23,22,00,50,40,20,10,00,10,32,22,01,2
Dies amb vent > 90 km/h # 1,81,91,30,00,40,00,00,00,00,31,20,70,6
Mesos comptabilitzats # 1212 *12121212121212121212144