Idioma/Language/Langue/Sprache/Spraak:
ParÓmetre Unitats GenFebMarAbrMaiJunJulAgoSetOctNovDes Mitjana
Temperatura mÓxima ║C 22,822,825,626,931,835,734,936,833,230,425,120,228,9
Temperatura mÝnima ║C -2,2-3,3-0,74,35,98,713,414,58,73,71,3-1,14,4
Temperatura mitjana ║C 9,29,711,613,717,021,023,723,821,017,512,810,115,9
Mitjana de les temperatures mÓximes diÓries ║C 12,913,715,917,921,425,428,028,025,221,416,413,720,0
Mitjana de les temperatures mÝnimes diÓries ║C 5,96,17,79,912,816,719,720,217,414,19,66,912,3
Temperatura mÓxima diÓria mÚs baixa ║C 3,52,25,39,811,819,221,320,916,79,78,25,111,1
Temperatura mÝnima diÓria mÚs alta ║C 15,613,916,715,919,523,124,425,622,721,416,813,919,1
Temperatura mitjana diÓria mÚs alta ║C 18,816,719,319,824,330,028,430,626,724,720,916,523,1
Temperatura mitjana diÓria mÚs baixa ║C 0,81,22,97,39,814,417,918,213,37,35,22,48,4
Temperatura mitjana mensual mÚs alta ║C 11,012,612,615,419,122,825,624,922,219,114,411,817,6
Temperatura mitjana mensual mÚs baixa ║C 7,57,19,612,515,019,422,222,719,415,911,08,614,2
Precipitaciˇ mensual mÓxima mm 110,295,0149,6102,4227,479,235,062,0172,4287,0144,466,4127,6
Precipitaciˇ mensual mÝnima mm 2,00,41,614,42,81,40,41,66,68,45,00,03,7
Precipitaciˇ mensual mitjana mm 34,628,855,056,150,235,314,824,263,186,170,626,445,4
Dies amb precipitaciˇ > 0.2 mm # 7,66,88,711,08,46,04,75,88,18,18,18,17,6
Dies amb precipitaciˇ > 2 mm # 2,82,34,34,73,82,71,52,43,93,94,13,03,3
Dies amb precipitaciˇ > 20 mm # 0,40,30,50,60,90,50,10,41,21,61,00,20,6
Precipitaciˇ diÓria mÓxima mm 58,251,891,053,487,844,033,430,464,8142,697,627,665,2
Precipitaciˇ diÓria mitjana (dies > 0.2 mm) mm 4,54,26,35,16,05,93,14,27,810,68,73,35,8
Velocitat mÓxima del vent km/h 146,0119,0130,488,5103,083,782,170,888,595,0108,0127,0103,5
Velocitat mitjana del vent km/h 9,910,310,28,08,06,96,96,36,46,59,38,68,1
MÓxima velocitat mitjana diÓria del vent km/h 47,842,550,432,140,325,925,219,325,832,144,140,635,5
MÝnima velocitat mitjana diÓria del vent km/h 0,00,81,20,71,41,92,20,11,50,20,10,10,9
Dies amb vent > 40 km/h # 14,813,814,510,19,35,65,14,14,97,812,814,19,7
Dies amb vent > 60 km/h # 8,17,16,42,42,31,21,20,41,42,25,97,83,9
Dies amb vent > 80 km/h # 3,23,12,00,40,40,20,10,00,10,41,92,61,2
Dies amb vent > 90 km/h # 1,81,81,20,00,40,00,00,00,00,31,01,00,6
Mesos comptabilitzats # 131314141414141414141413 *165