Idioma/Language/Langue/Sprache/Spraak:
ParÓmetre Unitats GenFebMarAbrMaiJunJulAgoSetOctNovDes Mitjana
Temperatura mÓxima ║C 22,822,825,626,931,835,734,936,833,230,425,120,228,9
Temperatura mÝnima ║C -2,2-3,3-0,74,35,98,713,414,58,73,71,3-1,14,4
Temperatura mitjana ║C 9,29,711,613,817,020,923,823,821,017,512,910,115,9
Mitjana de les temperatures mÓximes diÓries ║C 12,913,715,918,021,525,328,028,025,121,416,413,720,0
Mitjana de les temperatures mÝnimes diÓries ║C 5,96,17,710,012,816,619,720,217,314,29,76,912,3
Temperatura mÓxima diÓria mÚs baixa ║C 3,52,25,39,811,819,221,320,916,79,78,25,111,1
Temperatura mÝnima diÓria mÚs alta ║C 15,613,916,715,919,523,124,425,622,721,416,813,919,1
Temperatura mitjana diÓria mÚs alta ║C 18,816,719,319,824,330,028,430,626,724,720,916,523,1
Temperatura mitjana diÓria mÚs baixa ║C 0,81,22,97,39,814,417,918,213,37,35,22,48,4
Temperatura mitjana mensual mÚs alta ║C 11,012,612,615,419,122,825,624,922,219,114,411,817,6
Temperatura mitjana mensual mÚs baixa ║C 7,57,19,613,015,019,422,222,719,415,911,08,614,3
Precipitaciˇ mensual mÓxima mm 110,295,0149,6102,4227,464,435,062,0172,4287,0144,466,4126,4
Precipitaciˇ mensual mÝnima mm 2,00,41,614,42,81,40,41,66,68,45,00,03,7
Precipitaciˇ mensual mitjana mm 34,628,855,056,751,431,915,223,864,591,268,924,445,5
Dies amb precipitaciˇ > 0.2 mm # 7,66,88,710,88,55,94,85,98,18,37,97,57,6
Dies amb precipitaciˇ > 2 mm # 2,82,34,34,73,82,51,52,53,63,94,12,83,2
Dies amb precipitaciˇ > 20 mm # 0,40,30,50,60,90,50,20,31,31,71,00,20,7
Precipitaciˇ diÓria mÓxima mm 58,251,891,053,487,844,033,430,464,8142,697,627,665,2
Precipitaciˇ diÓria mitjana (dies > 0.2 mm) mm 4,54,26,35,26,15,43,14,08,011,08,73,35,8
Velocitat mÓxima del vent km/h 146,0119,0130,488,5103,082,180,570,888,595,0108,0127,0103,2
Velocitat mitjana del vent km/h 9,910,310,28,07,96,96,86,26,46,59,18,68,1
MÓxima velocitat mitjana diÓria del vent km/h 47,842,550,432,140,325,925,019,325,832,144,140,635,5
MÝnima velocitat mitjana diÓria del vent km/h 0,00,81,20,71,41,92,20,11,50,20,10,10,9
Dies amb vent > 40 km/h # 14,813,814,510,29,25,54,84,24,98,212,713,09,7
Dies amb vent > 60 km/h # 8,17,16,42,52,41,21,10,41,52,35,97,23,8
Dies amb vent > 80 km/h # 3,23,12,00,40,40,20,10,00,20,52,02,41,2
Dies amb vent > 90 km/h # 1,81,81,20,00,40,00,00,00,00,31,10,90,6
Mesos comptabilitzats # 13131414 *1313131313131313158