Idioma/Language/Langue/Sprache/Spraak:
ParÓmetre Unitats GenFebMarAbrMaiJunJulAgoSetOctNovDes Mitjana
Temperatura mÓxima ║C 21,022,525,626,931,833,334,936,833,230,425,120,228,5
Temperatura mÝnima ║C -2,2-3,3-0,74,35,911,113,414,58,73,71,3-1,14,6
Temperatura mitjana ║C 9,39,111,513,916,920,923,623,720,917,612,99,915,8
Mitjana de les temperatures mÓximes diÓries ║C 12,913,015,718,021,325,427,827,825,021,416,413,519,9
Mitjana de les temperatures mÝnimes diÓries ║C 6,05,67,710,012,816,619,620,117,314,39,86,612,2
Temperatura mÓxima diÓria mÚs baixa ║C 3,52,25,39,811,819,221,320,916,79,78,25,111,1
Temperatura mÝnima diÓria mÚs alta ║C 15,013,216,715,919,522,124,425,622,721,416,813,918,9
Temperatura mitjana diÓria mÚs alta ║C 17,516,319,319,824,326,528,430,626,724,720,916,122,6
Temperatura mitjana diÓria mÚs baixa ║C 0,81,22,97,39,814,717,918,213,37,35,22,48,4
Temperatura mitjana mensual mÚs alta ║C 11,011,012,515,418,622,825,624,922,219,114,411,317,4
Temperatura mitjana mensual mÚs baixa ║C 7,57,19,613,015,019,422,222,719,415,911,08,614,3
Precipitaciˇ mensual mÓxima mm 76,095,0149,6102,4227,464,435,062,0172,4287,0144,466,4123,5
Precipitaciˇ mensual mÝnima mm 2,00,49,214,42,86,06,81,66,68,45,00,05,3
Precipitaciˇ mensual mitjana mm 28,534,265,957,753,134,116,923,469,392,575,724,448,0
Dies amb precipitaciˇ > 0.2 mm # 8,17,59,810,98,56,15,36,38,48,87,97,27,9
Dies amb precipitaciˇ > 2 mm # 2,92,74,94,63,82,51,72,53,64,23,92,93,4
Dies amb precipitaciˇ > 20 mm # 0,20,40,60,61,00,50,20,31,41,91,20,10,7
Precipitaciˇ diÓria mÓxima mm 30,851,891,053,487,844,033,430,464,879,097,627,657,6
Precipitaciˇ diÓria mitjana (dies > 0.2 mm) mm/td> 3,54,66,75,36,35,63,23,78,310,59,63,45,9
Velocitat mÓxima del vent km/h 146,0116,0130,488,5103,082,180,570,885,395,0101,0127,0102,1
Velocitat mitjana del vent km/h 9,711,010,58,08,07,06,96,36,26,29,08,48,1
MÓxima velocitat mitjana diÓria del vent km/h 47,842,550,432,140,325,925,019,325,832,144,139,035,4
MÝnima velocitat mitjana diÓria del vent km/h 0,00,81,20,71,61,92,20,11,50,20,10,10,9
Dies amb vent > 40 km/h # 15,015,415,610,19,05,65,14,34,87,312,012,69,7
Dies amb vent > 60 km/h # 8,28,07,02,62,41,31,10,51,31,75,76,83,9
Dies amb vent > 80 km/h # 3,43,72,20,50,50,20,10,00,10,32,02,11,3
Dies amb vent > 90 km/h # 2,22,11,50,00,50,00,00,00,00,31,00,60,7
Mesos comptabilitzats # 1010111111111111111111 *10129