Idioma/Language/Langue/Sprache/Spraak:
ParÓmetre Unitats GenFebMarAbrMaiJunJulAgoSetOctNovDes Mitjana
Temperatura mÓxima ║C 21,022,525,626,931,835,734,936,833,230,425,120,228,7
Temperatura mÝnima ║C -2,2-3,3-0,74,35,98,713,414,58,73,71,3-1,14,4
Temperatura mitjana ║C 9,29,211,613,816,821,023,623,720,917,612,810,015,9
Mitjana de les temperatures mÓximes diÓries ║C 12,913,315,918,021,325,427,927,825,021,416,413,619,9
Mitjana de les temperatures mÝnimes diÓries ║C 5,95,67,710,012,716,619,720,117,314,39,76,812,2
Temperatura mÓxima diÓria mÚs baixa ║C 3,52,25,39,811,819,221,320,916,79,78,25,111,1
Temperatura mÝnima diÓria mÚs alta ║C 15,013,216,715,919,523,124,425,622,721,416,813,919,0
Temperatura mitjana diÓria mÚs alta ║C 17,516,319,319,824,330,028,430,626,724,720,916,122,9
Temperatura mitjana diÓria mÚs baixa ║C 0,81,22,97,39,814,417,918,213,37,35,22,48,4
Temperatura mitjana mensual mÚs alta ║C 11,011,012,615,418,622,825,624,922,219,114,411,317,4
Temperatura mitjana mensual mÚs baixa ║C 7,57,19,613,015,019,422,222,719,415,911,08,614,3
Precipitaciˇ mensual mÓxima mm 76,095,0149,6102,4227,464,435,062,0172,4287,0144,466,4123,5
Precipitaciˇ mensual mÝnima mm 2,00,41,614,42,81,46,81,66,68,45,00,04,3
Precipitaciˇ mensual mitjana mm 26,331,260,654,652,131,417,223,469,392,574,622,946,3
Dies amb precipitaciˇ > 0.2 mm # 7,86,99,210,88,65,75,46,38,48,88,17,07,8
Dies amb precipitaciˇ > 2 mm # 2,62,54,54,53,82,31,72,53,64,24,02,73,2
Dies amb precipitaciˇ > 20 mm # 0,20,40,60,61,00,50,20,31,41,91,20,10,7
Precipitaciˇ diÓria mÓxima mm 30,851,891,053,487,844,033,430,464,879,097,627,657,6
Precipitaciˇ diÓria mitjana (dies > 0.2 mm) mm/td> 3,44,56,65,16,15,53,23,78,310,59,23,35,8
Velocitat mÓxima del vent km/h 146,0116,0130,488,5103,082,180,570,885,395,0101,0127,0102,1
Velocitat mitjana del vent km/h 9,810,610,28,18,06,86,86,36,26,28,98,18,0
MÓxima velocitat mitjana diÓria del vent km/h 47,842,550,432,140,325,925,019,325,832,144,139,035,4
MÝnima velocitat mitjana diÓria del vent km/h 0,00,81,20,71,41,92,20,11,50,20,10,10,9
Dies amb vent > 40 km/h # 15,114,515,110,89,45,65,04,34,87,312,112,59,7
Dies amb vent > 60 km/h # 8,57,66,72,82,51,21,10,51,31,75,76,73,9
Dies amb vent > 80 km/h # 3,53,52,00,50,40,20,10,00,10,31,92,01,2
Dies amb vent > 90 km/h # 2,02,01,30,00,40,00,00,00,00,31,00,50,6
Mesos comptabilitzats # 11111212121212 *1111111111137