Idioma/Language/Langue/Sprache/Spraak:
ParÓmetre Unitats GenFebMarAbrMaiJunJulAgoSetOctNovDes Mitjana
Temperatura mÓxima ║C 21,022,525,626,931,833,334,936,833,230,425,120,228,5
Temperatura mÝnima ║C -2,2-3,3-0,74,37,211,113,414,58,73,71,3-1,14,7
Temperatura mitjana ║C 9,19,311,513,816,920,923,523,620,817,612,99,915,8
Mitjana de les temperatures mÓximes diÓries ║C 12,713,215,818,021,325,327,627,624,921,316,413,519,8
Mitjana de les temperatures mÝnimes diÓries ║C 5,85,87,79,912,816,619,620,017,214,39,86,712,2
Temperatura mÓxima diÓria mÚs baixa ║C 3,54,65,39,811,819,221,320,916,79,78,25,111,3
Temperatura mÝnima diÓria mÚs alta ║C 14,413,216,715,919,522,124,423,922,721,416,813,918,7
Temperatura mitjana diÓria mÚs alta ║C 17,416,319,319,824,326,528,429,226,724,720,916,122,5
Temperatura mitjana diÓria mÚs baixa ║C 0,81,22,97,39,814,717,918,213,37,35,22,48,4
Temperatura mitjana mensual mÚs alta ║C 10,711,012,515,418,622,825,624,922,019,114,411,317,4
Temperatura mitjana mensual mÚs baixa ║C 7,57,19,613,015,019,422,222,719,415,911,08,614,3
Precipitaciˇ mensual mÓxima mm 76,068,2149,6102,4227,464,435,062,0172,4194,6144,466,4113,6
Precipitaciˇ mensual mÝnima mm 2,00,49,214,42,86,06,81,66,68,45,00,05,3
Precipitaciˇ mensual mitjana mm 28,727,569,454,052,335,817,720,874,675,776,426,546,6
Dies amb precipitaciˇ > 0.2 mm # 8,47,29,410,88,56,25,25,98,18,78,07,47,8
Dies amb precipitaciˇ > 2 mm # 2,92,44,74,63,92,61,72,43,74,03,93,13,3
Dies amb precipitaciˇ > 20 mm # 0,20,30,70,61,00,50,20,31,51,71,10,10,7
Precipitaciˇ diÓria mÓxima mm 30,835,691,053,487,844,033,430,464,876,097,627,656,0
Precipitaciˇ diÓria mitjana (dies > 0.2 mm) mm 3,43,87,45,06,25,83,43,59,28,79,53,65,8
Velocitat mÓxima del vent km/h 146,0116,0130,488,5103,080,580,570,885,395,0101,0127,0102,0
Velocitat mitjana del vent km/h 10,011,410,48,28,17,17,16,46,66,49,48,28,3
MÓxima velocitat mitjana diÓria del vent km/h 47,842,550,432,140,325,925,019,325,830,044,139,035,2
MÝnima velocitat mitjana diÓria del vent km/h 0,21,01,20,71,61,92,20,11,50,20,10,10,9
Dies amb vent > 40 km/h # 14,615,614,810,29,15,95,24,45,37,012,211,89,7
Dies amb vent > 60 km/h # 8,78,46,12,92,11,31,10,51,51,66,06,13,9
Dies amb vent > 80 km/h # 3,64,02,20,60,50,10,10,00,10,22,01,91,3
Dies amb vent > 90 km/h # 2,32,31,50,00,50,00,00,00,00,21,20,40,7
Mesos comptabilitzats # 9910101010101010 *999115